Barabási Albert-László feladta a feladatot: 10-16 évesek megfejtéseit várják
Az EdisonKids őszi kihívására 10 és 16 év közötti gyerekek, fiatalok munkáit várják. A cél a tudomány korszerű és kreatív népszerűsítése.
Az EdisonKids őszi kihívására 10 és 16 év közötti gyerekek, fiatalok munkáit várják. A cél a tudomány korszerű és kreatív népszerűsítése.
Időgéppel várja a múzeum a látogatókat a nemzeti ünnepen.
A Ludwig Múzeum nagyon érzi a korszellemet. 2020-ban egy internettől megfosztott világ víziójával, egy a slow life szemléletmódról szóló kiállítással, valamint Barabási Albert-László adatvizualizációival igyekszik bevonzani a közönséget.
Kézjegy és törődés – Nemes Csaba társadalmi művészete Dunaújvárosban / A mágus „valósága” – Olafur Eliasson Londonban / Mintázatok és diskurzusok – amerikai festők a Ludwig Múzeumban / Bercsényi fotósezred – magyar fényképészek Franciaországban / A nagy könyvlopás – hidegháborús emlékek Szentendrén / Kozmosz magánhasználatra – Kiki Smith Párizsban / A hatalom nélküliek hatalma – politikai művészet a pozsonyi Kunsthalléban
Ha még élne, biztosan hatalmas bulival ünnepelte volna meg első retrospektív kiállítását a hordhatatlan ruhaszobrairól ismert Király Tamás. A Ludwig Múzeumban bemutatott ruhákat már csak azért is érdemes megnézni, mert lehet, hogy tíz év múlva már semmi nem marad belőlük.
Az osztrák művész úgynevezett "egyperces szobrairól" híres.
Tudta, hogy Cseh Tamásból akár sikeres képzőművész is lehetett volna? És hogy sokan azért nem szerették őt, mert a tűrt kategóriába tartozott, lemezeket adhatott ki? Felkértük Tereskovát, hogy tartson nekünk tárlatvezetést a Ludwig Múzeum nemrég nyílt, Rock/tér/idő című kiállításán, amely a magyar képzőművészet és a popzene viszonyára fókuszál. Sok meglepetés ért minket.
Óriásira nagyított képregény-ábra, Elvis, amint pisztolyt ránt Mick Jaggerre, parfüm-reklám, autóbaleset-fotó, mint értékes művészeti alkotások - a pop art ma is meghökkent, elgondolkoztat. A Ludwig Múzeumban csütörtökön megnyílt tárlatra meghívtuk Wahorn Andrást, hogy értelmezze a képeket, és magyarázza meg, miért nem tekinthető egyszerű blöffnek, ha mondjuk valaki babkonzervek dobozairól készít képet. A zenész-képzőművészt azok a képek érdekelték, amin van meztelen nő.
„Hánykolódik, de el nem süllyed” – Párizs jelmondata jutott eszébe a Liget-projekt miniszteri biztosának, amikor az egyre erősebb támadásokról kérdeztük. Baán László úgy véli, nyugodtan fogadhatna bárki arra, hogy a projekt, az új öt múzeummal, és a felújított parkkal, egyéb létesítményekkel megvalósul. Állítja: a zöldterület nagyobb lesz, a 150 milliárdos ráfordítást pedig behozza a grandiózus fejlesztés. Interjú.